Для успішного запліднення свиней важливе значення має своєчасне виявлення маток у полюванні.
У господарствах переважно застосовують три методи виявлення статевого полювання у маток за допомогою кнура-пробника. За першим методом кнура-пробника проганяють по проходу між верстатами для індивідуального та групового вмісту маток. У тварин, що реагують на кнура, тиск на спину свідчить про наявність або відсутність рефлексу нерухомості (пози готовності до спаровування). Якщо при цьому свинки стоять нерухомо, приймають позу, характерну для статевого акту, і насторожують вуха, вважається, що вони перебувають у стані полювання. У сумнівних випадках матку випускають у прохід і встановлюють стан полювання при зстрибуванні на неї кнура.
При другому методі кнура-пробника впускають верстат для групового вмісту маток. По рефлексу нерухомості (тиску на спину) визначають у них стан полювання. У сумнівних випадках кнура і матку випускають у прохід між верстатами.
При третьому методі кнура-пробника проганяють проходом між верстатами для групового вмісту маток. Всіх маток, що прагнуть кнура, що стрибають на інших тварин, що стоять нерухомо під іншими матками або в характерній позі, мітять, а потім переганяють у спеціальні верстати для уточнення у них статевого збудження. У приміщенні, де проводять запліднення маток, встановлюють три верстати з дверцятами між ними та з боку проходу. Розмір середнього верстата повинен бути в 1,5-2 рази більший за розмір бічних. У середній верстат приганяють кілька кнурів і групу маток, що перевіряються. За тиском на спину або за результатами зстрибування кнурів визначають у них стан полювання. Маток в. мисливстві відокремлюють в один бічний верстат, а маток без ознак полювання - в інший. Після сортування тварин їх переганяють в інші верстати, а до кнурів приганяють нову групу маток.
Виявлення полювання - процес дуже трудомісткий, складний, що вимагає високої кваліфікації операторів.
Дуже важливо звертати увагу не тільки на статеву поведінку кнура-пробника, а й на статеве збудження свиноматок.