Зразковий технологічний регламент у цеху опоросу за датської технології утримання

 

  • У секцію опоросу свиноматок переводять за тиждень до передбачуваної дати опоросу. Попередньо всі верстати миють водою під високим тиском та дезінфікують.
  • За день до опоросу лігво тварин посипають сумішшю дрібної тирси та крохмалю, якими новонароджені поросята самі обтираються. У лігві включають лампу інфрачервоного обігріву, свиноматці дають 200-250 г цукрової пудри для поповнення енергії. Записують час початку опоросу та народження наступних поросят. Якщо проміжок між народженням поросят перевищує 30 хвилин, то свиноматці надають допомогу.
  • Свиноматки часто страждають на слабкість потуг, тому пологи обов'язково активізують за допомогою внутрішньом'язового введення окситоцину.
  • Після опоросу поросятам обрізають пуповину, залишаючи 3 см, роблять ін'єкцію заліза. Вирівнюють гніздо по масі, залишаючи 12 новонароджених поросят. Для цього дрібніших поросят підсаджують до молодих матк, більших – до старих. З боксу видаляють посліди.
  • Поросятам живою масою менше 1 кг протягом перших 3-5 днів життя згодовують біфідокефір, який зміцнює імунітет.
  • З метою попередження задавлювання новонароджених під час годування молодими свиноматками поросят у перші три дні після опоросу в лігві необхідно закривати спеціальною перегородкою.
  • У лігві підлоги обладнані водяним підігрівом, температуру підтримують у межах 32˚С протягом перших 10 днів життя поросят, інфрачервоні лампи обігрівають лігво 3 дні.

 

 

На 3-4 день життя поросятам купірують хвіст (дві третини) для профілактики канібалізму. Одночасно проводять кастрацію кнурів. Розріз, через який видаляють сім'яники, не дезінфікують. З 3-го по 7-й день життя поросятам дають двічі на добу воду з розчиненим у ній кокцидіостатиком.

  • Для профілактики діареї у поросят, підвищують температуру в їхньому лігві до 37 ° С за рахунок подовження часу роботи інфрачервоних ламп. Лікування діареї проводять антибіотиками. Підлоги в лігві тримають сухими.
  • З 10-го дня життя поросятам дають підживлення. Комбікорм насипають у годівницю, розташовану на бічній стінці секції опоросу, двічі на добу: вранці та в обід. Підживлення дають з розрахунку близько 20 г на особину (стільки поросята можуть з'їсти протягом 2-3 годин). Відлучення малюків проводять на 21-28-й день після досягнення ними живої маси 6-7 кг.