При появі в стаді синдрому ММА необхідно в першу чергу виявити та усунути сприятливі фактори або причину виникнення захворювання. Лікування свиноматки проводять комплексно, з урахуванням етіології та симптомів хвороби. Лікування здебільшого таке як і при післяпологовому гострому гнійно-катаральному ендометриті та маститах. Спеціалістами в різних країнах запропоновано для лікування синдрому ММА у свиней велику кількість різноманітних схем, комбінацій та поєднань лікарських засобів. Найчастіше застосовують антибіотики та хіміотерапевтичні препарати з широким спектром дії у поєднанні з кортикостероїдними препаратами, окситоцином або пітуїтрином.
Наприклад, для внутрішньом'язового введення застосовують хлорамфенікол (7,5 – 10 мг/кг), ампіцилін (8-14 мг/кг), пеніцилін (10 тис. МО/кг) у поєднанні з неоміцином (5мг/кг). У порожнину матки при метриті вводять неоміцин з тетрацикліном або хлорамфеніколом, сульфадимезин з неоміцином або пеніциліном та ін у вигляді масляних або водних суспензій або у формі мікрокапсул. Використовують йод препарати, що містять йодопен, септогель і скорочувальну гладку мускулатуру матки утеретон. Йодопен вводять по одному суспозиторію 2-х разів з інтервалом 24години і використанням ПОС-5. У пакети молочних залоз втирають 10 мл септогеля тричі з інтервалом 12 годин, потім внутрішньом'язово вводять утеротан в дозі 5 мл дворазово з інтервалом 24 години. При лікуванні застосовують також препарат мастометрин акупунтарним способом. Після фіксації свиноматки у верстаті мастометрин вводять у дозі 0,25 мл один раз на день, протягом трьох днів іноді введення доводиться проводити до 5 днів. З кортикостероїдних препаратів застосовують преднізолон у вигляді 3% розчину з розрахунку 0,5 мг сухої речовини на 1 кг маси свиноматки (80-100 мг на голову) або 0,4% розчин дексаметазону в дозі 5-10 мг на голову внутрішньом'язово 1-2 десь у день. Необхідно при лікуванні враховувати, що застосування окситоцину в дозі 20-30 МО підшкірно 2-3 рази на день сприяє виведенню молока лише тоді, коли воно є у молочній залозі у свиноматки. З метою очищення шлунково-кишкового тракту свиноматці дають одну їдальню глауберової солі на день або 500 г лляного шроту. З урахуванням тяжкості захворювання призначають лікарські препарати, що підтримують діяльність серцево-судинної системи (кофеїн натрію бензоат, кордіамін – підшкірно) та антитоксичну функцію печінки (метіонін з глюкозою – внутрішньовенно), застосовується тетравіт, тривітамін. Одночасно з лікуванням свиноматки необхідного для відновлення у неї лактації, ветспеціалісти вживають термінових заходів щодо запобігання відмінку поросят.
Поросят від хворої свиноматки підсаджують до іншої свиноматки (одночасного опоросу) або випаюють їм замінник молока або свіже коров'яче молозиво або молоко. У перші два дні поросят годують молоком – 6 разів на добу, на 3-4 день -4, на 5-7-й день -3 рази. При цьому власники тварини повинні давати їм стільки молока, скільки поросята можуть випивати протягом 10 хвилин. Перед випоюванням молока або його замінника їх підігрівають до 37-38°С. При розвитку у поросят гіпоглікемії, їм ін'єктують внутрішньочеревно через кожні 4-6 год по 10-20 мл теплого 5%-ного розчину глюкози, а якщо поросята здатні смоктати, то глюкозу дають усередину.