Необхідно вживати заходів щодо запобігання занесенню збудника в господарство, підтримувати належні ветеринарно-санітарні умови у притулках для тварин, дотримуватись оптимальних параметрів мікроклімату та технологій вирощування та відлучення поросят від свиноматок. Особливу увагу приділяють своєчасній і цілеспрямованій підготовці поросят до відлучення, уникаючи при цьому стресових впливів.

При гемофільному полісерозиті проводять щоденний клінічний огляд голови. Хворих тварин ізолюють і лікують. Підозрілим на захворювання поросятам, які контактували з хворими тваринами, протягом 2 діб 2-3 рази на добу вводять антибіотики і сульфаніламідні препарати.

Ключову роль відіграє такий зоотехнічний прийом, як роздільне згодовування першого молока після відлучення. Це дозволяє всім новонародженим отримувати пасивний захист від матері через молозиво. Це можна зробити вручну (за допомогою перегородок) або автоматично через спеціальні пристрої – автоматичні перегородки. У свиноматок розвивається потужний імунітет, який передається потомству через молозиво і захищає їх протягом 8-12 тижнів. Але якщо материнський імунітет у свиней «зношується», або якщо поросята не отримали «захисне» перше молоко, то наслідки будуть сумними. Як правило, це відбувається після відлучення поросят.

Молочні шатли (молочні такси), які використовуються для напування телят, можна використовувати і для кормлення поросят. Використовувати для годування як ізольованих заражених поросят, так і для всіх тварин протягом перших трьох тижнів після відлучення. Шатл може бути переорудований в записах від специфічних форм і стратегій кормлення отумишей. Кормити можна жидким кормом з додаванням ЗЦМ (замінників вельного молока). Це дозволить підтримати імунітет поросят у відповідальний період після трьох тижнів виведення.

Клінічно здорове населення імунізується вакциною Рес-Вак згідно з інструкцією по її застосуванню. Підлогу, стіни, інвентар дезінфікують 2% розчином каустичної соди.

 Вік, днів      Хвороби та назви вакцин  Дозування та спосіб введення
   21 день Вакцинація проти цирковірусу та атрофічного риніту,
пастерівна пневмонія, пневмонія,
викликані Actinobacillus pleuropneumoniae,
гемофільний полісерозит свиней і Mycoplasma hyopneumoniae.
Про-Вак Циркомастер
Рес-Вак
Циркомастер
в дозі 1 мл внутрішньом'язово в 2 см від уха
Рес-Вак
в дозі 1,5 мл внутрішньом'язово в 2 см від протилежного вуха
Обидві вакцини вводяться одночасно
Вакцини не змішуються!
Ревакцинація через 2-3 тижні