Вирішальне значення у профілактиці хвороби мають правильний підбір та повноцінне годування свиноматок у період підготовки до злучки та в період поросності.

Свинарські ферми, неблагополучні за інфекційним атрофічним ринітом, оздоровлюють за допомогою двох основних методів боротьби із захворюванням: Забій всього неблагополучного стада та заміна його здоровим поголів'ям при одночасному проведенні закріплювальних заходів щодо знезараження свинарників та території свиноферми. Ступінчасте ізольоване вирощування здорового молодняку для відтворення стада, на основі біологічної перевірки свиноматок за потомством щодо благополуччя його за інфекційним атрофічним ринітом.

Другий метод рекомендується використовувати для оздоровлення племінних та промислових свинарських господарств при обов'язковому виконанні всього комплексу оздоровчих заходів, а саме: рання діагностика та ізоляція хворих та підозрілих у захворюванні на свиноматки та їх потомства; знезараження приміщень та території ферми (дезінфекція, дезінсекція та дератизація); створення оптимальних умов утримання та повноцінного годування; літній табірний утримання свиней; роздільне утримання свиней різних вікових та виробничих груп; ущільнені турові опороси; вирощування здорового молодняку для відтворення стада лише після біологічної перевірки свиноматок за потомством.

Господарство (відділення, ферму) оголошують благополучною за інфекційним атрофічним ринітом за відсутності цього захворювання протягом одного року та одержання здорового приплоду поросят, благополучних щодо інфекційного атрофічного риніту при двох опоросах від основних свиноматок умовно благополучних груп, а також після проведення повного комплексу передбачених інструкцією. Для екстреної профілактики інфекційного атрофічного риніту рекомендується піддавати поросят – ссавців обробці антибіотиками пролонгованої дії, зокрема дибіоміцином та дететрацикліном, згідно з настановою щодо їх застосування.

Клінічно здорове поголів'я імунізують вакциною Рес-Вак згідно з настановою щодо її застосування. Підлоги, стіни, інвентар піддають дезінфекції 2%-ним розчином їдкого натру.

Вік, дні Захворювання та назва вакцини Дозування та метод введення
21 день Вакцинація проти цирковірусу та атрофічний риніт,
  пастерели пневмонії, пневмонії,
викликаної Actinobacillus pleuropneumoniae,
гемофілозний полісерозит свиней та Mycoplasma hyopneumoniae.
   Про-Вак Циркомайстер
Рес-Вак
Циркомайстер
у дозі 1 мл внутрішньом'язово в 2 см від вуха
Рес-Вак
у дозі 1,5 мл внутрішньом'язово в 2 см від протилежного вуха
   Обидві вакцини колоти одночасно
   Вакцини не змішувати!
   Ревакцинація через 2-3 тижні