Для птахів, які страждають на кокцидіоз, використовують препарати Кокципродин, Байкокс (толтразурил).
Байкокс 2,5% (1 мл на 1 л) розбавляється у воді і часом виявляється дуже ефективним засобом. Тим не менш, для отримання максимальної ефективності, важливо застосувати препарат швидко при перших ознаках кокцидіозу. Кокципродин розлучається у питній воді з розрахунку 1 мл чистого препарату на 1 л води. Лікування триває протягом двох днів, при тяжкій формі захворювання процедуру необхідно повторити через 5 днів тим самим дводенним курсом.
Також для підвищення резистентності організму птиці застосовувати з кормом Премікс профі Бройлер 2,5% (2,5 г на 1 кг корму) або Премікс профі Універсал із розрахунку 6 г на 10 голів.
Оскільки низькі температури та інші дії навколишнього середовища практично не впливають на кокцидії, необхідно пропалювання робочого інвентарю, стін паяльником. Традиційні методи обробки, представлені марганцівкою, розчинами формаліну, різні емульсії та луги не надають належного згубного впливу на збудника. Також необхідно містити сухий підстилку. Особливо гостро стоїть питання у теплу пору року після дощу, оскільки це найбільш вдалий період для розмноження.
Якісна їжа, додавання кухонної солі, мушлі дозволять попередити захворювання. Також практикується вакцинація препаратами проти кокцидіозу. Хороший імунітет вкрай важливий для звичайних курчат, але не для бройлерів, тому що через 6-8-місячний період їх зазвичай реалізують. Тому їх вакцинація не користується особливою популярністю, оскільки іноді це призводить до зменшення загальної маси та розвитку пігментації.