Лікування розроблено недостатньо. Є повідомлення про ефективність застосування препаратів, що містять празиквантел у дозі 5 мг на кг живої маси одноразово, а також препаратів на основі альбендазолу та фенбендазолу у дозі 5-7 мг на кг протягом 5 днів.
Застосовують чотирихлористий вуглець у дозі 2-5 мл на голову або гексахлоретан – 0,2-0,5 на курку протягом трьох днів поспіль; індичкам задають внутрішньо чотирихлористий вуглець дворазово з тижневим проміжком у дозах 8-12 мл на голову. Антгельмінтики надають задовільний ефект лише у першій стадії хвороби.
Для профілактики гельмінтозу на неблагополучних птахофермах курей не випускають на вигул після дощу та вранці під час роси. Послід від хворого птаха регулярно прибирають із пташників та вигульних двориків і піддають біотермічному знезараженню у спеціальних гноєсховищах. З метою запобігання інвазії птахоферми слід будувати на значній відстані від водойм.
З метою профілактики інвазії рекомендується не допускати випасу птахів поблизу водойм, особливо рано-вранці і після дощів.
У раніше неблагополучних господарствах слід двічі на рік (навесні та восени) проводити діагностичні дослідження. Явно хворих птахів слід вибраковувати на м'ясо з обов'язковою утилізацією всіх відходів.