Для знищення паразитів птицю обприскують низькотоксичними емульсіями та суспензіями. Пір'я змочують 1%-м розчином борної кислоти, бури.
Для профілактики проводять механічне очищення та дезінсекцію приміщення, клітин, сідал. Годівниці та напувалки ошпарюють окропом. Стандартні зоогігієнічні прийоми запобігають появі в курнику пухопереїдів та інших комах. Серед інших методів виділяють планову дезінсекцію курника проти ектопаразитів.
У промисловому птахівництві у безвіконних корпусах при регульованих параметрах мікроклімату превентивні заходи проводять під час технологічної перерви з використанням Ентомазану або його аналогів. У курей, що мешкають у пристосованих приміщеннях, боротьбу з пероедом краще проводити перед настанням літнього сезону, коли членистоногі стають особливо активними.
Для дезінфекції приміщення, крім вищезгаданого однохлористого йоду, використовують сірчані димові шашки. Сірчистий газ, що утворюється при горінні, проникає в дрібні щілинки, знищуючи все живе, тому курей потрібно видалити. Однак для цього потрібно створити герметичні умови. Приміщення провітрюють тривалий час до тижня. У цей час для птахів необхідно обладнати тимчасове приміщення.