За перших же підозр на рак молочної залози у тварини варто звернутися до фахівця
Пухлиною є скупчення клітин, які здатні виконувати ряд покладених ними функцій. Єдине, що вони можуть робити – це розмножуватися. І ця збережена функція, в даному випадку, згодом, є однією з найбільших проблем у сучасній ветеринарії та медицині.

Усім давно відомо, що пухлини поділяють на зло- та доброякісні. Але це не означає, що потрібно займатися лікуванням виключно злоякісних новоутворень. За відсутності втручання навіть "хороші" пухлини за кілька років можу стати злоякісними.

Рак молочної залози у тварин зустрічається переважно у віці старше 5 років, але останнім часом почастішали випадки розвитку онкології у молодих тварин у віці 1-2 років. Приблизно 1 із 25-30, у загальному переліку сільськогосподарських тварин із раком молочної залози – молоде. Останнім часом не можна назвати це захворювання найпоширенішим виключно серед самок. Відомі випадки ураження рудиментів молочних залоз у самців та розвиток того ж раку.

При перших ознаках раку молочної залози обов'язково варто звернутися до ветеринару:

- Поява в молочній залозі тваринного ущільнення без чіткої форми;

- навіть при легкому торканні ущільнення можна пропальпувати;

- Збільшення новоутворення.

Приблизно в 20% випадків причину виникнення раку встановити неможливо, а в іншому це:

- під час травми відбувається крововилив та збільшується навантаження на клітини, які невдовзі можуть стати раковими;

- у разі маститу посилюється тиск на клітини, які розташовані навколо вогнища запалення, в результаті частина їх функцій може бути втрачена;

- гормональні порушення, що відбуваються через слабку рухливість, присутність у кормі хімічних прототипів гормонів тощо;

- мастопатія, патологічне розростання тканин молочної залози викликає дисбаланс та порушення у клітинах.

Якщо рак молочної залози не піддати лікуванню, то тварина загине через виснаження та отруєння організму продуктами розпаду.

В одних випадках показано хірургічне втручання, в інших – можливо застосування лікарських препаратів.

Теранекрон – це сучасний високоефективний препарат австрійської фірми Richter Pharma AG. Він має отруйну дію на пухлину. Так само, як і укус тарантула впливає на живий організм, так і препарат Теранекрон працює щодо новоутворень, діючою речовиною якого є отрута цього павука. Медичний засіб є ефективним у застосуванні для корів, коней, кіз, овець, свиней, собак. Залежно від виду тварини призначається певна кількість препарату. Курс лікування складається з кількох ін'єкцій у верхню частину шиї. Згідно з отриманими клінічними даними, зростання пухлини через кілька тижнів після старту введення теранекрону знижується або припиняється зовсім. На результати життєдіяльності тварин теранекрон не впливає, тобто, наприклад, молоко можна використовувати в харчових цілях без обмежень.