Після пологів у деяких тварин виникають проблеми, пов'язані з молочною залозою. Одна з них - це набряк вимені

З проблемами післяпологового періоду у ВРХ та МРЗ стикаються регулярно в кожному господарстві. У перші дні після пологів досить поширене таке захворювання, як набряк вимені. Набряк вимені - це порушення лімфо- і кровотоку в органі, у зв'язку з вагітністю та пологами. Найчастіше, це захворювання характеризується посиленим припливом крові та слабким її відпливом, у результаті - формується набряк та розвивається запальний процес. Головною причиною набряку вимені виступає відсутність у вагітних тварин активного маціону, супутньої – велика кількість соковитих та кислих кормів у раціоні.

Ознаки набряку вимені:Lactis_sub500.png

- Набряк починається з сосків, які стають коротшими за здорові;

- Шкіра вимені гладка, блискуча, напружена;

- на уражених частках молочної залози шкіра ущільнена, при натисканні повертається у початкову форму набагато довше, ніж зазвичай.

Набряк вимені може поширюватися як на всі частки, так і тільки на деякі з них. У корів часто спостерігають чергування правою та лівою часткою під час набряку. На ґрунті даного захворювання, без відсутності належного лікування, може виникнути мастит або індурація вимені.

Профілактика набряку вимені:

- Організація регулярного маціону тварин;

- Обмеження соковитих кормів у раціоні, при поставленому діагнозі, такий корм вилучається повністю;

- утримання в чистому та сухому приміщенні, регулярна зміна підстилки, проведення низки дезінфекційних заходів;

- Дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час доїння;

- запобігання тваринам від протягів та переохолоджень.

 

Lactis_clin500.pngПроводити профілактику будь-якого захворювання набагато простіше та безпечніше, ніж займатися лікуванням. Якщо проблеми не вдалося уникнути, перевагу варто віддати коштам на натуральній основі. Ефективними препаратами є поживні гелі LACTIS. До складу засобів LACTIS входять виключно природні компоненти, які не тільки не завдають шкоди тварині, абсолютно безпечні у використанні, а й після застосування не впливають на продукти життєдіяльності. Молоко під час застосування гелю LACTIS можна вживати людиною без обмежень.

Клінічний і субклінічний мастит, набряк вимені, механічні пошкодження молочної залози, тріщини і т.д. відмінно піддаються лікуванню за допомогою поживних засобів серії LACTIS. У складних випадках у комбінації з антибіотиками посилюють ефект і прискорюють одужання.

Спосіб застосування: раз на добу після вечірньої доїння наносять живильний гель LACTIS на запалені ділянки шкіри шаром кілька міліметрів, втирають протягом декількох хвилин, припиняють використання після усунення симптомів захворювання. Залежно від розмірів молочної залози однією пошкоджену частку варто використовувати від 20 до 30 мл гелю.