Обладнання для доїння є ключовою ланкою в технології виробництва на молочній фермі, тому що: 

  • доїння - найбільш трудомісткий процес молочного виробництва; 
  • саме на доїльній установці проявляється інтеграція системи "людина - машина - тварина", тобто обладнання для доїння впливає на всі фактори цієї системи - від ергономіки роботи персоналу, здоров'я тварин і до якості одержуваної продукції; 
  • саме тут збирається, оновлюється і може бути зафіксована інформація про продуктивність, відтворення, фізіологічний стан тварин, якісні показники молока. 

Тому вибір типу системи доїння - завдання першочергової важливості в проєктуванні будь-якого молочного комплексу. 

Величезне значення у виборі доїльної системи належить її збалансованості.

Збалансованість доїльної системи - це правильне співвідношення між продуктивністю вакуумної групи, потужністю регулятора вакууму і реактивністю вакуумної мережі (діаметром вакуумної лінії). 
Слід зазначити, що проблема збалансованості практично ніколи не виникає під час експлуатації сучасних доїльних залів європейського виробництва, оскільки практично всі вони спроєктовані та змонтовані в повній відповідності до стандартів ISO, які суворо регламентують усі параметри.
Натомість багато вітчизняних ферм використовують нестандартні доїльні установки з переробленими або саморобними сітками, багаторазово зміненими вакуумними групами, загубленими або вдосконаленими регуляторами вакууму. Саме на багатьох із таких ферм проблеми збалансованості потребують негайного вирішення. 

Компанія "Українські ветеринарні технології" - офіційний дистриб'ютор доїльного обладнання торгової марки Melasty (Туреччина), відомої своєю якістю виготовлення та обслуговування.

Одні з наших клієнтів - агрохолдинг "Приват-Агро" та сільськогосподарський кооператив "Восток" - мають успішний досвід експлуатації доїльного обладнання Melasty. Завдяки цим доїльним установкам продуктивність корів у "Приват-Агро" становить 6000 л молока на рік, а в кооперативі "Восток" - 10 000 л. Якщо Ви ще не знали, то через погану якість дійкової гуми. Чому саме Melasty? можна втратити 16-40л молока на день з однієї корови! 
Залежить це від швидкості евакуації великої кількості молока з соскової гуми в колектор. Бо молоко, яке не встигло потрапити в колектор у такті стиснення, зі швидкістю 20 м/сек повертається в напрямку до соска та пошкоджує сфінктер соска, що може призвести до маститу (тобто це молоко вже не буде спрямоване на продаж, і втрати становитимуть 16-40 л на день з однієї корови). 

На відміну від продукції, представленої на ринку України, тільки Melasty розробила колектор з діаметром вхідних отворів 18,5 мм і вихідного молочного отвору 21 мм. Також розроблено колектор об'ємом 340 мл. За допомогою цих нововведень час доїння звівся до мінімуму, а комфорт тварини - досяг максимуму. Це забезпечує збільшення надоїв молока до 2,0-2,5 л/день. 
Ще удій залежить від часу доїння, а також від безлічі факторів, які безпосередньо залежать від доїльного обладнання.