Найчастіші ознаки діабету у собак: постійна спрага, часте сечовипускання, ожиріння або втрата ваги, млявість, втрата зору, цистит.
Жага, зневоднення, підвищене сечовиділення. Глюкози в крові так багато, що вона починає виходити разом із сечею. У здоровому стані цього немає. Виходячи з організму, глюкоза ніби витягає за собою воду з крові. У результаті собака страждає на зневоднення, постійно хоче пити і багато писає.
Підвищений апетит та втрата ваги. Клітини при діабеті не переробляють глюкозу і для організму це виглядає як голодування. Адже нова енергія не надходить. Так тварина починає більше їсти, проте глюкоза все одно виходить із сечею. Організм запускає механізм компенсації: спочатку витрачає запаси енергії у м'язах, потім починає розщеплювати запаси жирів та білків. У результаті собака постійно їсть, але все одно худне.
Ожиріння – ще одна ознака цукрового діабету у собак.
Цистит часто розвивається при діабеті. Через велику кількість цукру в сечі бурхливо ростуть бактерії.
Катаракта та падіння зору. Високий цукор у крові впливає практично на всі системи, у тому числі каламутніє кришталик ока.
Для постановки остаточного діагнозу цукрового діабету мало виявити якийсь із вищезгаданих ознак, оскільки кожного їх може бути багато інших причин, крім діабету. Так, наприклад, поліурія та полідипсія можуть бути спричинені хронічною нирковою недостатністю, глюкоза в крові може піднятися просто від стресу, катаракта може бути просто старечою, а підвищений апетит поряд із втратою ваги може бути викликаний глистами. Тому, якщо підозрюють у тварини цукровий діабет, часто потрібно проводити цілий комплекс обстежень, які потрібні і для того, щоб поставити точний діагноз, і для того, щоб виявити супутні проблеми та ускладнення. Ці обстеження можуть включати: аналізи крові (загальний, біохімічний, кислотно-лужний баланс, серійні вимірювання глюкози, аналізи на гормони), аналізи сечі, оцінка кількості споживаної рідини та сечі, що виділяється, рентген, УЗД, ЕКГ.