Дане захворювання викликає недостатнє надходження до організму ретинолу. Найчастіше спостерігається при неправильному та незбалансованому годуванні собак. Так, відсутність у раціоні основних джерел вітаміну А, веде до порушень як обміну речовин, а й інших систем організму.
Причинами виникнення А-гіповітамінозу у собак, як було зазначено вище, є неправильне годування, а також недолік тих чи інших кормів, що є джерелами ретинолу. Годуйте своїх вихованців лише перевіреними кормами, і для цього у нас на сайті представлений рейтинг сухих кормів для собак.
При тривалому нестачі вітаміну А відбувається зниження обміну речовин, особливо білкового та вуглеводного, внаслідок чого порушується функціонування залоз внутрішньої секреції. Слід зазначити, що особливо уражається щитовидка. Саме тому А – гіповітаміноз у собак проявляється відставанням у розвитку, зниженням захисних сил організму, нерідко розвиваються захворювання з боку травного тракту, виникають гіперкератози, як шкіри, так і слизових оболонок. У кобелів знижується продуктивна здатність.
Для встановлення діагнозу звертають увагу на клінічні ознаки, враховують етіологію та анамнез. Для лабораторного дослідження використовують кров.
Нестача вітаміну А в організмі тварини викликає порушення окисно-відновних процесів, призводить до порушення азотистого, вуглеводного, ліпідного та фосфорного обміну, викликає розлад функція епітелію шкіри та слизових оболонок, ендокринних залоз та нервової системи. При гіповітамінозі в організмі тварини відбувається зроговіння епітеліальних клітин шкіри, кон'юнктиви, слизових оболонок травного тракту, верхніх дихальних шляхів і сечостатевих шляхів. Метаплазія епітелію в організмі тварини залежить від розладу пуринового обміну, що бере участь у освіті ядер та розмноженні клітин. Нестача вітаміну А у тварин викликає розлад адаптації зору в темряві або гемералопії («куряча сліпота»), т.к. у сітківці ока порушується синтез і розпад зорового пурпуру – родопсину, необхідного тварині для сутінкового зору. У тварини при нестачі вітаміну А відбувається ослаблення бар'єрної функції печінки, що призводить до інтоксикації організму. При гіповітамінозі А внаслідок порушення захисної функції епітелію та зниження імунобіологічного стану різко падає опірність організму до численних інфекційних захворювань.