Клінічна картина захворювання у собак проявляється утворенням лусочок на спині тварини. Часто відзначається поява сверблячки різної інтенсивності. У хворих собак вовна набуває рідкісного і слабкого характеру. Це призводить до її швидкого випадання. На уражених ділянках можлива поява поверхневого запалення, висипки, гнійничкових елементів, кірки та ін. У ряді випадків виявляється гіперпігментація шкіри.
При діагностиці іноді кліщів можна знайти і без спеціальних пристроїв. Щоб підтвердити діагноз, рекомендується виконання зіскрібків із уражених ділянок шкіри. Для цього використовують скальпель. Після цього зіскрібок поміщається на предметне скло. За допомогою цього дослідження виявляються кліщі або їх яйця. Найчастіше, діагностика хейлетіозу викликає проблеми. Тому в основі діагнозу зазвичай лежить лупа, що не піддається лікуванню. Також можливе пробне використання такого лікарського препарату, як фіпроніл. За його ефективності говорять про наявність хейлетіозу.

При діагностиці Хейлетіоз у собак необхідно відрізняти від наступних патологій:

1. Стафілококові піодермії. Характерна поява вузликів, які в міру прогресування захворювання нагноюються. Для підтвердження діагнозу потрібно виявити стафілококу.
2. Себорея. Зазначається посилення роботи сальних залоз. Захворювання проявляється неприємним запахом, надмірною лупою, сухістю вовни ін.
3. Демодекоз. Йдеться про ураження шкіри кліщами Demodex. Для підтвердження діагнозу показано здійснення біопсії шкіри та зіскрібок для ідентифікації збудника.
4. Алергічна реакція. Розвиток цього стану може бути пов'язане з прийомом певних продуктів, паразитуванням бліх. В аналізі крові виявляється збільшення рівня еозинофілів.
5. Саркаптоз. Характерна поразка голови тварини. Відзначається поява сверблячих бульбашок і подряпин, що кровоточать.
6. Педикульоз.