На час лікування хворій тварині створюють комфортні умови утримання та догляду. Хворій тварині призначається дієтотерапія. Корми повинні бути легкоперетравлювані, ніжними та збагаченими вітамінами та мікроелементами. На ранній стадії хвороби можна використовувати гіперімунну антитоксичну сироватку, приготовлену з урахуванням серотипу збудника, а також специфічні та неспецифічні імуноглобуліни.

Для придушення збудника інфекції та секундарної мікрофлори призначають різноманітні антибіотики – левоміцетин, тетрациклін, неоміцин, стрептоміцин, гентаміцин, пеніциліни (інтраміцин) та цефалоспорини (цефтріаксон, цефазолін, цефтіокур) з урахуванням чутливості.

Дозу та курс лікування визначає ветлікар клініки.

При діареї показано застосування ДіаДог&Кет таблетки 5 г.
Ефективним способом лікування є постановка клізм із розчинами нітрофуранів 3-4 рази на день собакам обсягом 50-500 мл, кішкам-50-100 мл. У пиття додають дезінфікуючі речовини: риванол, фурацилін, перманганат калію (до рожевого забарвлення). При запаленні легенів крім антибіотиків та сульфаніламідних препаратів застосовують відхаркувальні та спазмолітики.

Профілактика та заходи боротьби. Для профілактики сальмонельозу необхідно проводити комплекс заходів, що передбачають ізоляцію хворих тварин, дезінфекцію, покращення умов годівлі та утримання.
Одним із основних джерел захворювання собак є інфіковані сальмонелами корми. Тому треба враховувати, що у місцях, де спостерігається сальмонельоз серед сільськогосподарських тварин, частіше можуть хворіти собаки через більшу можливість контакту зі збудниками. Крім безпосереднього влучення сальмонел з обсіменені субпродуктами, збільшується кількість сальмонелло-носіїв, які, забруднюючи зовнішнє середовище, підвищують можливість потрапляння сальмонел в організм сприйнятливих тварин. Отже, у господарствах, неблагополучних по сальмонельозам сільськогосподарських тварин, необхідно стежити, щоб собакам не потрапляли сирі м'ясні продукти, молоко, трупи курей, качок та інших дрібних тварин. При гострій необхідності обов'язково проводити їхню термічну обробку.
У разі появи хвороби серед собак слід поряд із лікувальними заходами систематично проводити всі заходи, що сприяють очищенню довкілля. У розплідниках усіх хворих тварин ізолюють. Необхідно регулярно чистити та дезінфікувати приміщення, де розміщені собаки. Особливо ретельно потрібно стежити за цуценятами, оскільки вони можуть заразитися сальмонельозом від хворих матерів.

Не допускати контакту з бродячими тваринами. Всіх собак, які знову надходять або тривалий час відсутні, потрібно карантинувати.
Кормовий посуд та предмети догляду слід суворо закріплювати за тваринами. Систематично проводити дератизацію, ретельно утилізувати екскременти, залишки кормів, а трупи спалювати. Для дезінфекції використовують Віроксал, Бровадез-плюс, Бровадез 20, Віросан. Неблагополучний собаківницький розплідник вважають оздоровленим від сальмонельозу через 3 місяці після одужання хворих тварин, проведення вакцинації та заключної дезінфекції.