Найефективнішим методом боротьби з лептоспірозом є щорічна
вакцинація тварин
.
Введена вакцина викликає утворення в організмі специфічних антитіл проти цього збудника та імунітет зберігається впродовж року.
На сьогодні на ринку України світові виробники пропонують різні вакцини, які містять від одного до чотирьох актуальних сироварів лептоспір(L.canicola,L.icterohaemorrhagiae, L. gryppotyphosa, L. pomona). А так як лептоспіроз у собак викликається не тільки одним штамом лептоспір, тому при виборі вакцин перевагу необхідно віддавати тим, які дозволяють формувати імунітет до більшої кількості штамів лептоспір. На даний час такими препаратами є вакцини закордонного виробництва із серій Vanguard, Nobivac, Biocan, Duramun, Eurican та інші. Щеплення молодняка необхідно проводити із 8-ми тижневого віку дворазово з інтервалом 14-28 днів, але з таким розрахунком, щоб ревакцинація була проведена принаймні у 12-ти тижневому віці. Якщо собака перебуває в районі з ендемічним поширенням лептоспірозу або поблизу водойм, рекомендуємо повторити вакцинацію через 6 місяців після базової імунізації, а надалі проводити один раз на рік.
 

Профілактика лептоспірозу доповнюється обмежувальними заходами. Не рекомендується допускати купання вихованця у болотистих водоймах. Лептоспіроз у собак передається людині, тому при лікуванні та спілкуванні з хворою твариною слід одягати змінний одяг та рукавички. Місця випорожнення хворого собаки миють відбілювачем або дезінфікуючими засобами з йодом.
Для пасивної імунізації цуценят і дорослих собак при неблагополучній епізоотичній обстановці з лептоспірозу, особливо при груповому вмісті тварин, необхідно використовувати гіперімунну сироватку проти лептоспірозу, а також застосовувати метод активно-пасивної імунізації, що передбачає одночасне введення вакцини та гіперімунної сироватки проти иммуноцитозу. Власникам хворих собак, та особам, які здійснюють догляд за ними, виходячи з того, що ці тварини становлять для людей безпосередню епідемічну небезпеку, необхідно суворо дотримуватись заходів особистої гігієни та профілактики, вакцинуватися проти лептоспірозу. Власники дачних ділянок та особистих подвір'їв, що містять собак, повинні систематично займатися дератизацією (знищенням гризунів) на своїх ділянках.