Терапія залежить від форми та тяжкості захворювання. Так, за умови наявного десцеметоцеле вона буде значно тривалішою, дорожчою, та й особливої гарантії лікування вам ніхто не дасть.

У легких випадках, за умови своєчасно розпочатого лікування, дрібні ураження можуть заростати протягом тижня. Щоб запобігти бактеріальному обсіменінню виразкових поверхонь, можуть бути призначені антибіотики та інші протимікробні засоби. В обов'язковому порядку використовують седативні препарати. Антибіотики та знеболювальні засоби, нанесені на рогівку у вигляді крапель, зберігають свою ефективність протягом максимум чотирьох-п'яти годин. Якщо у вас немає можливості щогодини закапувати ліки в очі своєму коту, краще використовувати мазі. Вони набагато гірше змиваються, а тому й ефективність нанесеного препарату зберігається значно довше.

У кішок з виразкою рогівки будь-який рух повіками завдає болю, через що тварини постійно сидять, міцно заплющивши очі. Щоб полегшити цей стан призначають атропін.

Якщо виразкове ураження вже досить глибоке, а також є підозра на десцеметоцеле, потрібно вживати всіх заходів для прискорення загоєння. Потрібно запобігати облизуванню очей. У важких випадках доводиться не тільки надягати на кота хірургічний комір, але навіть зашивати повіки на два-три дні!

Найгірше, коли по краях виразки накопичується велика кількість омертвілих клітин, що стопорить процес нормального загоєння. У таких випадках показана хірургічна операція, під час якої фахівець видалить ці тканини. Проводиться оперативне втручання виключно під загальним наркозом.