На ранніх стадіях призначають спеціальні крапельки. Але крім крапельок потрібні й інші препарати, тому складають комплексну схему лікування. Якщо можливо, усувають причину. Якщо було порушення обміну речовин, то змінюють раціон тварини. Якщо ж ще й цукровий діабет у кішки, його лікують. Позбавляються від гельмінтів. Шукають запальні процеси, що приховано протікають. Виключають все, що може призвести до рецидиву. Якщо ж краплі не допомогли або ж катаракта у кішки "зайшла" занадто далеко, то допоможе хірургічне втручання.

Мікрохірургію ока роблять далеко не в кожній ветеринарній клініці. Тут необхідне сучасне обладнання. А лікар повинен мати досвід. Тому якщо вже вихованцеві потрібна операція, то, на жаль, доведеться їхати у велике місто, де таке хірургічне втручання можливе.

На жаль, краплі та вітаміни лише призупиняють розвиток катаракти у кішки, але не можуть повністю її вилікувати. Без операції не обійтися. Її проводять під загальним наркозом, оскільки можуть виникнути різні ускладнення.

Післяопераційний період відновлення полягає в медикаментозній терапії та уважному спостереженні за вихованкою: потрібно виключити яскраве освітлення і стежити, щоб кішка не вдарилася головою, не почухала око тощо. При хірургічному втручанні можливе видалення частини кришталика або його повна заміна штучним дублікатом.