При інфекційних респіраторних хворобах кішок здійснюють індивідуальну комплексну етіотропну, патогенетичну та симптоматичну терапію.

Вірус ринотрахеїту кішок чутливий до температури, Кішці необхідно забезпечити доступ до джерела тепла. Застосовують сироватку-Глобфел.

Основними напрямками та цілями у схемі лікування мають бути: підтримка сил організму; полегшення тяжкості симптомів; контроль за споживанням їжі; профілактика нашарування додаткової бактеріальної інфекції на ослаблений вірусом організм (профілактичне використання антибіотиків широкого спектра дії, наприклад: Інтраміцин, Ветримаксин, Амокланід, цефтріаксон, цефазолін); стимулювання антивірусної імунної відповіді (імуномодулятори та імуностимулятори для котів (Плацевіт-форте, «Імунофан», «Фоспреніл» та інші) у рекомендованому виробником режимі); профілактика зневоднення при відмові від їжі (0,9% розчин хлориду натрію, 5% розчин глюкози, розчин Рінгера, розчин Рінгера-Локка; дозування залежить від маси кішки, ступеня зневоднення, наявності блювоти, проносу, а також можливості у кішки пити та приймати їжу, при повній відмові від води та пиття добове дозування суміші 1:1 0,9% розчину хлориду натрію (розчину Рінгера) та 5% розчину глюкози на 4 кг кішку складе 80-130 мл; вітамінно-мінеральні препарати та адаптогени (Плацевіт- форте, Катозал), введення готових сироваток (Глобфел 4) протягом гострого періоду хвороби, жарознижувальні при необхідності якщо температура тіла при ректальному способі вимірювання більше 39,5 градусів.

Щоденне очищення носа та очей спеціальними лосьйонами з профілактичними концентраціями антисептиків. Очні антибактеріальні мазі та краплі (тільки без гормонів) для скорочення нашарування бактеріальної інфекції.

Для запобігання контакту та зараження ринотрахеїтом інших кішок, а також поширення вірусу необхідно скоротити активність та пересування хворої кішки.

Дієта за складом не потрібна. Якщо у кішки анорексія – потрібна висококалорійна та максимально приваблива та апетитна їжа (консерви Baskervil). .

Застосування кортикостероїдів протипоказане, оскільки вони уповільнюють процес одужання та можуть посилити вірусну інфекцію.

Як специфічні засоби лікування на самому початку хвороби рекомендується використовувати полівалентні глобуліни Вітафел та Глобфел проти панлейкопенії, інфекційного ринотрахеїту, каліцівірозу та хламідіозу кішок, а також відповідні гіперімунні сироватки, які застосовують 2-3-кратно. 

Протокол лікування

Найменування препарату

Метод застосування

Дозування

Дні лікування

  Кратність введення

Глобфел 4

підшкірно

До 10 кг по 1 мл,

Понад 10 кг по 2 мл

2-4 рази з інтервалом 12-24 години

Ветримаксин

внутрішньом'язово чи підшкірно

0,1 мл на 1 кг

1 раз на 3 дні 2-3 ін'єкції

Плацевіт Форте

внутрішньом'язово

0,1 – 0,2 см3 на кг маси тіла тварини

1 раз на день 4-6 днів

Концетрат для води ТМ Технологія здоров'я

В воду

10 мл на 1 л води

7 днів