Запускають корів, як правило, за 2 місяці до готелю. Після запуску у неї настає період сухостію. Це дуже важливий період у житті тварини, від правильності годівлі в який залежить легкість отелення та подальша молочна продуктивність. Сухостійний період поділяють на дві частини: ранній сухостій – 40 днів після запуску та пізній – три тижні до готелю.

Завдання годування в ранній сухостій не допустити як ожиріння, так і схуднення тварини. Оптимальна вгодованість 3 бали (середня).

У цей період необхідно стежити за кондицією тварини і перевіряти ще раз правильність забезпечення поживними речовинами. Особливо обережно потрібно стежити за занадто жирними тваринами, оскільки якщо вони почнуть втрачати вагу в цьому періоді, це може спричинити порушення обміну речовин і виникнення кетозу. У цей період концентровані корми можна виключити, обмежити кількість кукурудзяного силосу в раціоні (до 8 кг на голову), забезпечити достатньою кількістю злакового сіна та соломи, не згодовувати корми, багаті на кальцій.

Друга частина сухостійного періоду - це початок так званого транзитного періоду. У цей період необхідно розпочати підготовку тварини до раціону післяготельного періоду. Насамперед, це введення до раціону комбікорму для новотальних корів. Його кількість поступово збільшують до 4-5 кг на добу. Таке ж годування застосовують для телят. Годування у період має забезпечити звикання шлунково-кишкового тракту, особливо рубця та її мікроорганізмів, до кормового раціону під час лактації; забезпечити нормальний розвиток плода, що інтенсивно зростає; дозволити сформувати тканини вимені, що інтенсивно розвиваються; попередити порушення обміну речовин; забезпечити плодючість під час наступної лактації

Кількість споживання корму у період зменшується, оскільки плід зростає і займає дедалі більше місця у організмі. У той же час, потреба в поживних речовинах збільшується. У цей час важливі вітамінно-мінеральні добавки. Раціон повинен забезпечувати співвідношення кальцію до фосфору 1:1, тому що це дозволяє запобігти виникненню парезу у тварин. Необхідно знизити цей період вміст калію в кормах.

Джерелом вітаміном макро- та мікроелементів є БМВС та премікси. Одними з найкращих вважаються БМВС та премікси Cargill. Вони містять у необхідних кількостях: магній, залізо, марганець, мідь, цинк, кобальт, селен, йод, вітаміни А, D3, Е.

Лактація починається з народженням теля. У цей час організм корови зазнає дуже великого навантаження на обмін речовин. У високопродуктивних тварин дуже різко зростає потреба в поживних речовинах, і вона зростає швидше, ніж кількість корму, що поїдається. Тому перше завдання годівлі в цей період полягає в тому, щоб полегшити корові нової цю перебудову в організмі без шкоди для здоров'я і розкриваючи можливості продуктивності.

Раціони для високопродуктивних корів повинні містити корми з низькою розщеплюваністю поживних речовин у рубці: кукурудзяний силос, корнаж, соєвий шрот. До складу комбікорму має входити до 30% кукурудзи, до 30%, ячменю, 30% шроту, а також мінерально-вітамінну складову та буфер. Показник протеїну, що не розщеплюється, для цього комбікорму становить 26,5 % і він добре підійде для тварин першого періоду лактації.

У цей період необхідно використовувати корми найкращої якості, забезпечити необхідну кількість структурної клітковини у раціоні. Будь-якими способами збільшити споживання корму. До 60-70-го дня лактації потрібно досягти максимальної кількості поїдання корму. Збільшувати дачі концентрованих кормів поступово на 250 г на день. Уникати нестачі в енергії та сирому протеїні. Забезпечити збалансоване забезпечення мінералами та вітамінами – для першого періоду лактації це особливо важливо. Жодної різкої зміни корму! Кожна зміна раціону має бути плавною і здійснюватися протягом 1-2 тижнів.