Основою запобігання бронхопневмонії телят є комплекс профілактичних заходів. Все починається зі створення комфортних умов утримання та належного годування тільної корови, а потім самого новонародженого теляти.
Насамперед необхідно підтримувати оптимальні параметри мікроклімату. Утримувати приміщення та обладнання у чистоті. Проводити поточну дезінфекцію та робити санацію приміщення. Виконувати принцип утримання «пусто-зайнято» для утримання телят профілакторного періоду. Тобто приміщення профілакторію поділяють на дві частини. Поки одна частина приміщення заповнюється телятами, друга залишається порожньою та дезінфікується. Використовувати засоби, які підвищують резистентність – добавки, що містять достатню кількість вітамінів із мінеральними речовинами. Тілят старше 1-місячного віку в літній період за наявності можливості потрібно частіше вигулювати або утримувати на свіжому повітрі. Це зміцнює імунітет молодняку, привчає його зміну температурного режиму. Літні майданчики обладнають навісами та захисними огорожами від вітру.
Для профілактики бронхопневмонії необхідно проводити планові ветеринарні огляди та лабораторну діагностику. Для попередження хвороби
використовують:

1. Плацевіт Біо - 10 мл на кожну тварину, внутрішньом'язово або підшкірно, в перший і 21 день життя.
2. Бовісвак 3 – профілактична вакцинація по 5 мл на кожну тварину внутрішньом'язово, на 28 день життя, ревакцинація через 21 день та у 6 місяців. Наступні вакцинації виробляють з інтервалом півроку.
3. Сироватка полівалентна імунна (СПІ) – 0,5 мл на 1 кг живої ваги (але не більше 50 мл на тварину), внутрішньом'язово або підшкірно, одноразово. У разі внутрішньом'язового методу в одне місце вводять не більше 20 см3.
4. SVITECO-AHS – засіб розведений водою згідно з інструкціями на упаковці та нанесений на поверхні у місці утримання тварин, забезпечує стабілізацію мікрофлори та зменшення кількості патогенних бактерій.
5. SVITECO-PPW – 2 мл на кожну тварину, орально, 1 раз на день протягом першого тижня життя.