Спровокувати утворення зайвого жиру можуть: вміст птиці в обмеженому просторі без вільного вигулу (якщо пернаті не мають можливості вести активний спосіб життя, з'являються жирові відкладення); надто калорійна їжа, яка не відповідає умовам утримання. Для того щоб вуглеводи не були на збиток здоров'ю птиці, їй потрібно їх витрачати; надмірна кількість їжі та невідповідність віку несучок.
Багато їжі для птиці не завжди добре. Зрілі кури не можуть швидко перетравлювати їжу, а порушення метаболізму спричиняють надмірну масу тіла. Радимо почитати про те, як зробити корм для курей у домашніх умовах, скільки корму потрібно курці-несушці на день, а також про те, як і скільки годувати домашніх курей. Симптоми Визначити наявність захворювання у несучок досить просто, якщо знати його основні симптоми, а саме:

  • різке та масове зниження несучості - кількість яєць скорочується на 1/3;
  • Підвищення відсотка смертності;
  • Занадто велика вага.

Будь-яке відхилення від норми, яка відповідає породі та віку птиці, — привід бити на сполох; зміна забарвлення, збліднення та збільшення гребінця (у занедбаних випадках він стає синюшним); пожовтіння шкірного покриву.
Помітити проблему ожиріння щодо поведінки чи зміни звичок курки неможливо. Як правило, їх активність не знижується, вони продовжують добре їсти та пити, гуляти та спати. Для того, щоб діагностувати ожиріння на ранній стадії, потрібно проводити лабораторні дослідження, а саме: здавати кров несушки на аналіз. Іншого способу визначити початок недуги немає.