Трав'яний настій дозволяє позбавитися причин і наслідків неприємного захворювання новонароджених телят
Організм новонародженого теля практично не захищений від негативного впливу навколишнього середовища - незалежно від того, як проблема виступають патогенні мікроорганізми або не дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил і вимог, що висуваються до вирощування молодняку. Досить часто на фермах зустрічається таке захворювання, як диспепсія, яка, фактично, має на увазі під собою нетравлення шлунка. Це захворювання зустрічається у тварин віком до 10 днів. Через постійну діарею з організму вимиваються калій, магній, натрій та інші необхідні для повноцінного росту та розвитку елементи, скорочується кількість рідини, що викликає стабільний недобір ваги молодняку, що підростає.

Серед причин захворювання, що найчастіше зустрічаються, варто виділити ті, які не відносяться до вроджених, а саме - не дотримання правил і вимог щодо випоювання телят (використання брудного посуду і молозива, отриманого від хворих на мастит або ендометрит корів, несвоєчасне випоювання). Незбалансоване харчування стельних корів призводить до того, що травний тракт теляти на момент народження залишається не сформованим остаточно, а молозиво, яке виробляє корова - не повноцінно, не містить всі необхідні речовини і не може задовольнити всі потреби організму, що росте.

На практиці фахівці розрізняють дві форми захворювання проста і токсична. Проста форма є легшою і характеризується зниженням апетиту та загальним пригніченням, через кілька днів після перших симптомів розвивається діарея. Токсична - важча і може мати несприятливий результат. Характеризується повною втратою апетиту, зниженням температури, млявістю та не активністю, сильним та постійним проносом водянистої консистенції з неприємним запахом.

Лікування токсичної форми диспепсії телят потребує серйозного підходу та використання спеціалізованих ветеринарних препаратів. Лікування простої диспепсії полягає в тому, щоб мінімізувати вплив на організм факторів пов'язаних з хворобою, а саме втратою ваги та вимиванням корисних речовин, та дотриманням санітарно-гігієнічних норм, що пред'являються до харчування та утримання тварин. Під час лікування простої форми захворювання застосовують випаювання сольовими розчинами та настоями трав.

Фіточай "Кінський щавель" абсолютно безпечний для застосування з перших днів життя, допомагає усунути симптоми захворювання, забезпечити якісний відновлювальний період. Він має в'яжучу дію, але у великих дозах має зворотний, проносний ефект, який також важливий у період відновлення, коли з організму теляти вимиті практично всі пробіотики. Крім того, фіточай здатний зменшити кровотечу, знизити тиск і позбавити глистів.

Зручне використання та широкий спектр дії робить цей трав'яний настій обов'язковим у аптечці будь-якого фермера. Фільтр-пакет заварюють літром окропу та настоюють протягом півгодини. Після охолодження, фіточай можна використовувати попередньо розбавивши водою. Трав'яний настій можна зберігати у холодильнику. Разова доза включає застосування 0,5 л настою тричі на день.