Фасціолоз захворювання великої рогатої худоби, яке може бути пов'язане з конкретними регіонами по всьому світу, безпосередньо пов'язаними з місцем проживання равликів (Galba trunculata), заражених Fasciola hepatica. Найчастіше уражаються телята та однорічні тварини, але тварини будь-якого віку можуть бути сприйнятливими. Кліматичні та гідрологічні фактори відіграють важливу роль в епідеміології захворювання.
Довжина повного життєвого циклу Fasciola hepatica досить велика і варіюється в залежності від сезону. Для неї потрібний остаточний господар (велика рогата худоба) і проміжний господар (прісноводний равлик). Життєвий цикл 5 – 6 місяців. Час від ковтання інфекційних кіст метацеркарій на пасовищі до дорослої особини, яка відкладає яйця в жовчних протоках, становить близько 10-12 тижнів. Сприятливі умови для розвитку паразита це вологе літо, яке також сприятливе для проміжного господаря равлика
Клінічні ознаки хронічного фасціолозу є змінними і залежать від кількості метацеркарій, що потрапили. Часто включають: втрату ваги, недокрів'я, проноси і запори, порушення функції печінки, може знизити надій молока і викликати безпліддя. Серологічні аналізи крові та молока також доступні і можуть бути дуже корисними у певні пори року, хоча вони вказують тільки на попередню дію, але не на поточну інфекцію.
Діагностика ґрунтується на симптомах. Проводять діагностику калових мас виявлення яєць фасциол. Найточнішу інформацію про зараження дають лабораторні дослідження.